Prisijungimas nariams

Naudotojo vardas 
 
Slaptažodis 


Užmiršote slaptažodį?
Užmiršote prisijungimo detales?

Įvykę renginiai

Lietuvos energetikos institute – Tyrėjų naktis


Rugsėjo 24 dieną 18 val. Lietuvos energetikos institutas (LEI, Breslaujos g. 3, Kaunas) atvėrė duris visuomenei ir pasiūlė bent vienam vakarui pasinerti į atradimų kupiną mokslo pasaulį. Pateikiame pranešimą apie šį energetikos populiarinimui skirtą įvykį.

Rugsėjo 24 dieną 18 val. Lietuvos energetikos institutas (LEI, Breslaujos g. 3, Kaunas) atvėrė duris visuomenei ir pasiūlė bent vienam vakarui pasinerti į atradimų kupiną mokslo pasaulį. Pateikiame pranešimą apie šį energetikos populiarinimui skirtą įvykį.

Vakaro renginiais siekiama supažindinti įvairių amžiaus grupių žmones su institute vykdomais aukščiausio lygio tyrimais, sudominti vaikus ir jaunimą mokslu. „Pastaruoju metu gyventojai labai aiškiai suvokia energetikos aktualumą, todėl ir susidomėjimas institute vykdomais tyrimais yra smarkiai išaugęs. Pagrindinė rugsėjo 24-osios renginių LEI idėja – „mokslas arčiau Tavęs“, todėl stengsimės įtraukti lankytojus, kad nė vienas neliktų pasyviu stebėtoju. Neapsiribosime vien energetika, nes numatomi renginiai yra skirti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms: kiekvienas galės rasti ką nors naujo ir įdomaus. Būtent renginių įvairove, galimybe ne tik pamatyti, bet ir dalyvauti, Tyrėjų naktis skirsis nuo tradicinių institute rengiamų ekskursijų“, – teigė renginius koordinuojanti dr. Diana Meilutytė-Barauskienė.

Lietuvos energetikos institute išties bus ką pamatyti. Prie įėjimo į LEI įrengtame „Europos kampe“ bus galima ne tik susipažinti su ES mokslo programomis, instituto vykdomais tarptautiniais projektais, bet ir gauti „Europos tyrėjo pasą“, papuoštą lankytojo termovizine nuotrauka.

Nuo aštuonioliktos valandos bus rengiamos ekskursijos po instituto laboratorijas, kurių darbuotojai rodys ir padės patiems renginio dalyviams atlikti įdomius eksperimentus. Lankytojų lauks Branduolinių įrenginių saugos, Degimo procesų, Medžiagų tyrimų ir bandymų, Plazminių technologijų, Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijos, Vandenilio energetikos technologijų centras.

Daug dėmesio sulauks į institutą atėję vaikai. Vyks piešinių ir skulptūrų konkursas „Mokslininkas ar mokslininkė vaikų akimis“, vaikiška viktorina, suspaustu oru varomų mašinėlių ir sraigtasparnių lenktynės, kiti užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams. Bus galima žaisti laisvai prieinamus kompiuterinius žaidimus, kuriuose patraukliai pristatomi mokslo tyrinėjami reiškiniai, susipažinti su nemokamomis mokslui ir mokymuisi skirtomis kompiuterinėmis programomis.

Parodoje „Mokslo pasaulis“ dalyvausianti KTU studentų korporacija „Tautito“ demonstruodama veikiančius saulės, vėjo ir vandens elektrinių modelius supažindins su atsinaujinančia energetika. Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Bus demonstruojami įvairių gyvūnų pėdsakų gipsiniai atspaudai, kuriuos pasigaminti mokys ir lankytojus. Parodos metu stebins V. Augustino vilkų nuotraukos iš Baltarusijos, bus galima išmokti vobintojo meno – prišaukti vilką staugimu.

LEI salėje vyksiančios Paskaitos-diskusijos apims labai platų temų lauką. Per tris valandas bus galima sužinoti apie pėdsekystę, ekstremalių įvykių riziką, vaistų kūrimą, branduolinę energetiką ir mokslo filosofiją. Kaip ir kituose Tyrėjų nakties LEI renginiuose, paskaitose bus siekiama ne tik dalintis žiniomis, bet ir išprovokuoti gyvas diskusijas.

Baigiamasis Tyrėjų nakties Lietuvos energetikos institute akcentas bus „Gudruolių viktorina“, kurioje susirungs mokslininkų ir kitų šventės dalyvių komandos. Viktorinos klausimai reikalaus ne sausų žinių, o sumanumo, todėl klausimas „ar tikrai tie mokslininkai tokie gudrūs“ išlieka labiausiai intriguojantis. Atsakymą sužinosime rugsėjo 24 d. Lietuvos energetikos institute.

***

“Tyrėjų naktis” – tradicinė Europos Sąjungos šalyse vykstanti mokslo šventė, kurios tikslas – supažindinti visuomenę šalia dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Rugsėjo 24-osios vakarą net 27 Europos šalių gyventojai lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti, diskutuos su mokslininkais. Įvairiuose Lietuvos miestuose Tyrėjų nakties renginiai vyks jau šeštą kartą. Daugiau informacijos: www.tyrejunaktis.lt